
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Operating Supply Voltage | 4.68 V to 5.33 V |
| Max Power Dissipation | 215 W |
| Max Supply Voltage | 5.33 V |
| Min Supply Voltage | 4.68 V |
| Operating Supply Current | 50 mA |
| Propagation Delay | 70 ns |
| Max Supply Current | 70 mA |
| Data Rate | 1 Mbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 50 mA |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Receiver Hysteresis | 200 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 2404
Distributors
pcbx
Unit Price$2.09030
Ext.Price$2.09030
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.09030 | $2.09030 |
| 10 | $1.57050 | $15.70500 |
| 25 | $1.43970 | $35.99250 |
| 50 | $1.36555 | $68.27750 |
| 100 | $1.29522 | $129.52200 |
| 300 | $1.24108 | $372.32400 |
| 500 | $1.18920 | $594.60000 |
| 1000 | $1.15159 | $1151.59000 |
